Alışveriş Canavarı

26+0 günlük olduk . 27.Gebelik haftamıza yani son trimestera da girdik.

Uzun süredir sol tarafa yatıyorum , arada sağ tarafta da kaçamaklar yapıyordum.Bebek artık izin vermiyor,ne zaman sağ tarafa yatmak için dönsem sağ taraftan tekmeler başlıyor,sola döner dönmez tekmeler duruyor.Eşim , "keyfine düşkün bir çocuğumuz olacak demek ki" diye bir yorum da yaptı bunu söylediğimde :)

Bebek alışverişlerimizin hemen hemen hepsi bitti diyebilirim.Anneannemizi seviyoruz , alışveriş konusunda çok yardımcı oldu.Birkaç detay kaldı geriye.Giysi alışverişi yapmaktan daha zormuş , bakım ürünlerini seçmek .
Hepsini internetten aldım.Daha önceden liste çıkarmıştım. e-bebek , Picabo , minirome'dan alışveriş yaptım.
Philips Avent Serisinin tamamını aldım : emzik ,biberon,ısıtıcı, Sterilizasyon  , Göğüs ucu çıkarıcısı, Göğüs koruyucu . Biraz abartmış olabilirim belki ; ama almışken hepsi olsun,dedim. Bakalım kullanma aşaması nasıl olacak ? Yatak , Kraft Calipso Park Yatak ve yine Kraft ' ın pamuk yatağını aldık.Tiny Love ana kucağı aldık.Bakım ürünlerimiz ;  Sudocrem , Mustela , Prima , Can Bebe , Uni Baby , Sebamed , Lansinosh markalarından alındı. Otribebe burun aspiratörünü tavsiye etmişlerdi, kullananlar memnunmuş , banyo küveti , filesi derken bebek ürünleri alışverişinin aslında cep yakan bir alışveriş olacağını da tecrübe etmiş oldum :)

 
 
 


Boba Wrap Sling , ilk zamanlarda bebeği taşımak için aldım. Bebek arabamızı henüz almadık.

Oda hazırlamadım.Odalardan birini boşaltmamız ve düzenlememiz gerekiyor.Şimdilik yatak odamızda duracak yatak , zaman içinde , muhtemelen en geç yazın ayrı oda yapacağız.

Hiç yorum yok

Son Yorumlar