Doktorum Kim ?

27.haftaya girmek üzereyken hala benim gibi doktoru belli olmayan , doğumu nerede yapacağını hala belirleyemeyen var mıdır acaba ? Artık karar aşamasına geçme zamanım geldi de geçiyor.

İstanbul'da doğal doğum yaptıran doktorların isimlerini aldım , henüz fiyat konusunda bir araştırmam olmadı.

Gülnihal Bülbül , Ebru Arıtürk , Murat Muhçu , Pınar Tokatlıoğlu , Saliha Eroğlu

Bu paylaştığım isimler , müdahalesiz doğal doğumu destekleyen , ebe , doula ile çalışan doğumu ekip işi haline getiren isimler.
Aslında bu koşulları hepimiz hastane ortamlarından , doktorlarımızdan talep etmeliyiz ki yaygınlaşsın .
Ben Zeynep Kamil Hastanesi'nde Uzm. Dr. Habibe Ayvacı Taşan ' a gidiyorum aylık kontroller için. Kendisi bilgili , tecrübeli , iyi bir doktor. Devlet hastanesi olduğu için oldukça yoğun bir ortam var , ancak her gittiğimde beni hatırladı.Aklınıza takılan soruları rahatlıkla sorabiliyorsunuz.

Medipol Koşuyolu Hastanesi'ne iki kez muayene için , bir kez de detaylı ultrason için gittim. Muayenelerden ilkinde keseyi görmek için Perihan Özden ' e , bebeğin cinsiyetini öğrenmek içinse Nihan Karakaya'ya gittik.Detaylı ultrasonumuzu Dr. Hakan Apaydın yaptı. Çok memnun ayrıldım , her şeyin yolunda olduğunu öğrenmek de bizi mutlu etti. Detaylı ultrasonumuzu 20+6 ' da yaptırdık . Renkli Doppler ile 4d bakıyorlar. Muayene sonunda DVD , ve birçok fotoğrafla ayrılıyorsunuz.

Central Hospital'ı duydum bir arkadaşımdan. Doğum diğer hastanelere göre daha uygun , normal doğum yanlısı kadın doğum doktorları da var , yalnız benim arkadaşlarım normal doğum diye gidip hep zorunlu sezaryen olmuşlar.Zorunlu sezaryen denildiğinde ya doktorunuza çok güvenmeniz lazım ki aklınızda şüpheniz kalmasın ya devlet hastanesinde olmanız lazım ; çünkü mecbur durumlar dışında yapılmıyor ya da doğal doğum ekipleriyle çalışmanız lazım.

Ailem Ankara Zekai Tahir Burak Hastanesi ' nde doğum yapmam için yanlarına çağırıyorlar. Hastanede çalışanlarından tanıdıklar var. Ev düzenini bırakıp gitmek de zor geliyor.

Bu aralar artık belirlemem lazım.8 yorum

 1. elif hanım
  ben de 5 haftalık hamileyim ama doktora hiç gitmedim henüz.
  sizin de doktor seçiminiz değişken olmuş anladığım kadarıyla.
  ilk etapta hangi doktora gitmemi önerirsiniz?
  önümüdeki hafta gitmeyi planlıyorum da :)

  YanıtlaSil
 2. Öncelikle tebrik ederim , sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alacağınız mutlu bir hamilelik dönemi dilerim ☺ Evet , yazdığınız gibi uzun bir süre arayış içindeydim. Doğum söz konusu olunca doktora güvenmek çok önemli. Güvenebileceğim bir doktor bulmak çok önemliydi benim için. ☺ Önce devlet hastanesinde Habibe Hanım ' a gittim. Oldukça yetkin bir doktor alanında ; ama orada doğum yapmayacağım için sonradan Gülnihal Bülbül ile devam etmeye karar verdim. Kendisi tercihlere çok saygılı ve doğal doğumu destekleyen bir doktor. İlk sırada düşünebilirsiniz. Doğum yaptığım Özel Göztepe Hastanesi 'nde Güneş Gündüz var. O da aynı şekilde doğal doğum taraftarı , onu da tavsiye ederim.Mutlu Gebeler diye sayfası var.Bakabilirsiniz.Murat Muhçu riskli gebelikler konusunda uzman. Zeynep Kamil Hastanesi 'nde Habibe Hanım ' a da gidebilirsiniz ilk başlarda .
  Bu arada doktor tercihiniz hangi yönde olursa olsun mutlaka Gebe Eğitimine katılmanızı tavsiye ederim. Çok faydasını gördüm. 😊 Sorunuz olursa yazmaktan çekinmeyin lütfen , elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
  Sevgiler 😘

  YanıtlaSil
 3. Harikasınız :)
  Bu ilk zamanlarda rehberim oldunuz cidden.
  Hergun bakıyorum blogunuza.
  Cok ortak yönler buluyorum.
  Vegan olmanız ayri hir bir değer benim icin :)
  Ben de 1 yildir veganim ama cevremdeki baskilara ve icimdeki korkulara yenik düşüyorum.
  Cok cok tesekkurler tekrar.
  Sizden fikir almak benim icin cok onemli. :)

  YanıtlaSil
 4. Hamilelikte içimizdeki sese kulak vermek de çok önemli , iç sesinizi dinleyin. En doğrusunu her zaman o fısıldayacaktır. Yorumlarınız beni mutlu etti.
  Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 5. Teşekkürler :)
  Elif hanım size bir kaç özel soru sormak istiyorum ama burdan sormak çok etik olmaz diye düşünüyorum.
  Mail yoluyla sorabilir miyim?
  Kabul ederseniz mail adresinizi yazabilir misiniz?

  YanıtlaSil
 6. Zeynep Kamilde ayrintili ultrason fiyati ne kasar acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zeynep Kamil devlet hastanesi olduğu için ücretsiz yapılıyor diye biliyorum ; ama randevu bulmak zor olabilir.

   Sil

Son Yorumlar