Zeynep Kamil Gebe Eğitim Okulu Eğitimini Tamamladık (Gecikmiş Bir Yazı)

Eğitimle ilgili son yazımı bir türlü yazmaya fırsatım olmamıştı.
Doğumdan önce yayınlamasam da ayıp olacaktı. Zaten şimdiden zaman yönetimi ile ilgili sorun yaşamaya başladım :) Sanki doğum yaptım da neyi nasıl yetiştireceğimi planlamakta zorluk yaşıyor gibiyim. Doğumdan önce yetiştirmem gereken bazı başlıklar var. Can , umarım annesi onları tamamlayana kadar beklemeyi seçer. :)

Öncelikle eğitimden oldukça memnun kaldığımı söylemek istiyorum.İyi ki katılmışım , deneyimlemişim dediğim bir tecrübe oldu benim için. Sevgili ebelerimiz Özlem Karabulut ve Döne Ertuğrul Abbasoğlu bizleri bir gebenin ihtiyacı olan hemen hemen her konuda bilgilendirdiler. Eğitim oldukça keyifli ; etkinlikler ve oyunlarla renklendirilmiş.Arka arkaya saatler boyu olsa da sıkılmayacağınızın garantisini verebilirim. Sıkılmak bir yana , gelecek dersi merakla bekleyeceksiniz.


Eğitimin içeriğini ve hafta hafta öğrendiklerimizi geçmiş yazılarımda paylaşmıştım.


Kurs bitince böyle bir ortamdan uzak kalacağım için de üzülmüştüm açıkçası.


 Öncelikle tüm gebelerin katılmasını ciddi anlamda tavsiye ediyorum ; katılın , öğrenin , tecrübe edin . Yaşadığınız şehirdeki imkanları araştırın. Özel kurslar da var arzu ederseniz ; ama bence gerek de yok. Devlet hastanelerinde verilen eğitimler oldukça detaylı , içerik zaten aynı. Ortam çok güzel . Bu eğitimler sayesinde varsa doğumla ilgili korkularınızı , endişelerinizi arkanızda bırakıp , bebek bakımı, emzirme , lohusalık konularında da detaylı bir bilgi birikimine sahip olabilirsiniz.


Benim için çok hoş bir anı oldu.


Sevgili Özlem ile görüşmelerimiz de devam ediyor.
 

1 yorum

  1. Halen bu eğitimler devam ediyormu acaba bende gebeyim ve yararlanmak istiyorum bilgi vermenizi rica ediyorum

    YanıtlaSil

Son Yorumlar