Emzirme Sanatı

Bu kitabı hamileyken ne kadar çok aradım.Baskısı da yoktu , yalnızca e - kitap formatında vardı. Dijital ortamda kitap okumak pek bana göre değil . Böyle kitabı elimde tutmak , sayfalarını çevirmek ,  o kitap kokusunu almak , önemli yerlerin altını çizmek kısaca kitabı hissederek okumayı seviyorum.Neyse...O zaman ararken internette www.nadirkitap.com da satıldığını gördüm. 1 adet baskısı kalmıştı ,heyecanlanmıştım tam alacakken satıldığını gördüm. Bendeki şans ! Sahaflara sordum , forumlara sordum. Paylaşan bazı kişilerden satın almak isyedim. Yok , yok ! Ne nerede kalmış , ne de kimse satmak istiyor değerli bir kitap olduğu için. İçerik olarak çok dolu ve bence gerekli bir kitap. Hamileyken alıp yavaş yavaş okumak gerekli .
Basılı formatından ümidi kesince e - kitabını satın aldım mecburen. Ipad ' den gece uyanınca okuyordum. Can doğduktan sonra kitabın 2.basımı çıktı nihayet! Gün Yayıncılık 'tan . ( Severiz kendilerini  , harika kitaplar çıkarıyorlar. ) Hemen sipariş verdim. Her annenin , hamilenin kitaplığında olması gereken bir kitap , mutlaka alın , okuyun. 

Emzirme başlı başına çok önemli zaten. Doğumdan önce bilgilenmek gerek , kuzular mümkün olduğunca anne sütü alsınlar . İlk 6 ay sadece anne sütü , 2 yaşına kadar da anne sütü devam ve hatta sonrasında belki ? Neden olmasın :) 

Emzirme ile ilgili harika bir kaynak var internette , Tomris'in Emzirme Notları . Burada yazılanları da ezberleyin mümkünse , çok işinize yarayacak . Harika kaleme almış hepsini . 

Hiç yorum yok

Son Yorumlar