Her Bebek Kendi Kullanma Kılavuzu İle Doğar

Can'a hamileyken bebek bakımı ile ilgili birçok kitap aldım ve birçoğunu okuma fırsatım oldu. Hiçbir bilginiz yokken okumak iyi geliyor. Eğitimde de bebek bakımı ile ilgili bir takım bilgiler öğrenmiştik.Kitaplardan da olduklarım öğrendiklerimi pekiştirmişti.

Temel bilgiler kesinlikle bilgilenme açısından çok gerekli ; ancak doğan her bebek farklı birer birey . Dolayısıyla yazılan , çizilen her bilgi her bebeğe uymuyor ve herhangi bir durumda da o duruma uygun olan bilgi kullanılamayabiliyor.

Anneyi en iyi yönlendiren her zaman bebeğin kendisi oluyor.Bu yüzden her bebek kendi kullanma kılavuzu ile doğar.Onlar sizi ne zaman ne istediklerine ve nasıl istediklerine dair en iyi şekilde yönlendiriyorlar. Size anneliği en iyi bebeğiniz öğretecek.Kitaplar bu yolculukta sadece yardımcınız olacak. Kılavuzunuz bebeğinizin kendisi aslında.
Endişelenmeye , panik yapmaya gerek yok . Onun bildiği tek anne sizsiniz ve siz onun için en iyi annesiniz. Bebeğinize ve kendinize güvenin. İç sesinizi dinleyin. Her şey güzel olacak . Her zaman kolay olmayacak belki ama çoğu zaman eğlenceli ve çok zevkli olacak onunla hayatı paylaşmak. 

Aşkın en doğal , en saf hali annelik...

Hiç yorum yok

Son Yorumlar