İhtiyaç Listesi

Anne olmadan önce insanın kafasında binbir soru dolaşıyor bebek alışverişi konusunda . Benim öyleydi... Ne alınır , ne alınmaz , neye gerek var , neye gerek yok , neye ihtiyaç olur , neye olmaz...Hangi markanın ürününü almalıyım...

İnternette de çeşitli listeler dolaşıyor . Geçen gün e-bebek mağazasına gittiğimde kasada broşürler gördüm. Nedir bunlar diye baktığımda İhtiyaç listesi hazırladıklarını fark ettim . Her şey liste halinde sıralanmış . Hepsine gerek yok tabii ; ama en azından neye ihtiyaç olacağına dair iyi bir ön hazırlık olmuş.
Paylaşıyorum , benim hoşuma gitti. Önceden elimde olsaydı , işaretleyerek neyi aldım diye elimde bulundururdum.
Doğum Öncesi İhtiyaç Listesi 

                                                          0 - 1 yaş arası İhtiyaç Listesi

     1 yaş ve üzeri İhtiyaç Listesi 

                                                                      Genel İhtiyaç Listesi

Oyuncaklar için de liste var . Yazıyorum , en güzel oyuncak evdeki kumanda , plastik tabak , bardak , kağıt , kullanılmayan kablo , boş kutu vb. :) Gereksiz masrafa girmeye gerek yok . Keşif döneminde oldukları için her şey oyuncak olabilir . Oğlum 8 aylık , ses çıkaran oyuncaklar hoşuna gidiyor . Üst üste dizilen halkalar , tutup birbirine vurabileceği oyuncaklarla oynamayı seviyor. Bebek havuzu alıp içini topla doldurduk. Topları alıp tutuyor , atıyor ; ama en çok evdeki eşyalarla oynamayı seviyor.

Giysi olarak da en çok çıtçıtlı body kullanılıyor. Ben heves edip birçok giysi aldım ; ama en rahat olanlar çıtçıtlı bodyler. Ek olarak mutlaka penye olmalı ki rahat etsin. Ben Tchibo ' nun organik penye giysilerini çok beğeniyorum. H&M ' de de güzel seçenekler var.

Hiç yorum yok

Son Yorumlar