Oyuncaklara para öderken bir kez daha düşünün :)

Can doğmadan heves edip bebeklerin ilgisini çekeceğini düşündüğüm bazı oyuncaklar almadım mı ? Aldım . Kendimi eleştirmem gerekirse oyuncaklara öyle çok para harcamadım , hatta kararında aldım diyebilirim. Giysi konusunu biraz abartmış olabilirim , artık onu da ölçülü almaya dikkat ediyorum.Bebeğinize / çocuğunuza istediğiniz / istediği oyuncağı alın ama ilgisi hevesi geçene kadar olacaktır. Bu da genelde kısa bir zaman dilimi demek :) Alınabilecek en mantıklı oyuncaklar eğitici olanlar. En azından parasını hak ediyorlar. Çok katı da olmaya gerek yok ; ama oyuncağa gereksiz para harcamaya da gerek yok.

Can şu an 10.ayın içinde ve oyuncaklarla çok az oynuyor , kısa sürede sıkılıyor. Oyuncak olarak kumanda , bardak altlıkları , plastik mutfak kepçesi , boş kutular , kablo ... yani evde kendisinin oynayabileceği her türlü eşya çok daha makbule geçiyor. Demem o ki , evde kendisine zarar vermeyeceği her şey birer oyuncak olabilir.Montessori etkinlikleri de bebeklerin çok ilgisini çekiyor. Ben şu sıralar ıslak mendillerin açma / kapama aparatlarını , şişe kapaklarını biriktiriyorum. Instagramda da arama yaparak çok çeşitli oyun / aktivite hesaplarına ulaşabilirsiniz. Tavsiye ederim.

Bebeğiniz / çocuğunuz uyurken evdeki basit birkaç malzeme ile harika etkinlikler oluşturabilirsiniz.Ben de yaptıklarımı ilerleyen zamanlarda paylaşacağım.

Çocuğunuza hediye edebileceğiniz en güzel armağan birlikte geçireceğiniz kaliteli zamandır. Lütfen telefonunuzu , bilgisayarınızı bir süreliğine bir kenara bırakın çocuğunuzu dinleyin , ona değerli olduğunu hissettirin , birlikte zaman geçirin.

İyi oyunlar herkese :)

Hiç yorum yok

Son Yorumlar