0 - 12 Aylık Bebek Kitapları
 
Bebekler ilk doğduklarında yalnızca kontrast renkleri yakın mesafeden ayırt edebildikleri için bu dönemde özellikle siyah / beyaz renkli resimleri ya da bu amaçla hazırlanmış kartları göstererek kitapların dünyasına ilk adımlarını atmalarını sağlayabiliriz.Piyasada Bebeğimin İlk Kartları şeklinde çeşitli kartlar mevcut. Ben bilgisayardan çıktı alıp oğluma değiştirerek göstermiştim ve yatağının yanına görebileceği mesafelere aşmıştım.
3. ya da 4.aydan itibaren yumuşak bebek kitaplarına geçiş yapabilirler. Biz Ikea ' nın Oyun Kitabı ' nı ve Playgro ' nun İlk Hayvanım Eğitici kitabını kullandık.Bu tür kitaplarda farklı dokular bulunuyor. Bebek dokununca değişik sesler ve dokularla tanışmış oluyor . Pöti Kare Yayıncılık tarafından çıkarılan Yüzen Kitaplar da çok güzel.
6. ya da 7. aydan itibaren sesli bebek kitapları ve karton kitaplarına geçiş yapılabilir.
Fisher Price Eğitici Masalcı Tırtıl Kitabı ' ndan çok memnun kaldık. Oğlum hala ara ara bakıp ilgi gösteriyor.
Karton kitaplarda özellikle Bebek Dokun Öğren , Bebek Dokun Hisset türü kitapları tavsiye edebilirim. Sayfalardaki değişik dokular , renkler çok ilgilerini çekiyor.Bazı kitaplar bebeklerin sayfaları kolay bir şekilde çevirebilmeleri için delikli şekilde tasarlanmış. Kesinlikle bu kitaplardan da edinilmesini tavsiye ediyorum. Sayfaları bu delikleri kullanarak çevirebilmek çok hoşlarına gidiyor.
Karton kitaplar / kartları Pearson Yayınları, Pötikare Yayıncılık , ABC Bebek , MaviBulut Yayıncılık , Mikado Yayınları, İş Bankası Kültür Yayınları , Çiçek Yayıncılık adreslerinden temin edebilirsiniz.
1 yaşa yaklaşırken basit hikaye kitaplarına da geçiş yapabiliriz .


0-3 Ay : Siyah / Beyaz renklerden oluşan görseller ya da kartlar
3-6 Ay : Yumuşak Kitaplar
6-9 Ay : Sesli Oyun Kitapları
9-12 Ay : Bebek Dokun Hisset / Bebek Dokun Öğren Serileri ( Pearson Yayınları , ABC Bebek , Mikado Yayıncılık ) / Kartlar ( ABC Bebek , Mikado Yayıncılık ) / Karton Kitaplar ( Pearson Yayıncılık , Pöti Kare Yayıncılık ) / Delikli Kitaplar ( Pöti Kare Yayıncılık ) / İş Bankası Kültür Yayınları İnteraktif Kitapları Basit Cümleli Hikaye Kitapları
Annemi Neden Çok Seviyorum - Mikado Yayınları
Babamı Neden Çok Seviyorum - Mikado Yayınları
Küçük Vak Vak Serisi - Pearson Yayınları

1 yorum

  1. 0-12 ay arası bebekler için kitaplar hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim?

    YanıtlaSil

Son Yorumlar