Kitap Yolculuğumuz


Can doğduğunda ona ilk olarak Siyah / Beyaz resimlerden oluşan görseller gösteriyordum. Bebekler ilk zamanlarda yalnızca siyah - beyaz renkleri seçebiliyorlar. Bu yüzden yenidoğan döneminde ilk aylarda bu renklerden oluşan görseller çok ilgilerini çekiyor. Can için de öyle olmuştu. Gösterdiğim resimlere uzun uzun bakıyordu. Ben görsellerin çıktılarını alıp kullanmıştım. Arzu eden olursa yorum kısmına mail adresinizi yazarsanız , gönderebilirim.

İlerleyen dönemlerde Ikea ' dan aldığım oyun kitabını kullandım. İnternet sitesinden sipariş verebiliyorsunuz. Tavsiye ederim , çok güzel bir kitap.Playgro ' nın İlk Hayvanım Eğitici Kitabı ' nı da henüz hamileyken almıştım. Onu da çok sevdi Can. Hala ara ara bakıyor.Fisher Price ' ın Eğitici Masalcı Tırtıl kitabı da çok güzel.Biz çok severek kullandık.Bu şekilde kitaplarla erken dönemde tanışmış oldu.

Can şu an 15 aylık. Karton kitaplarla oldukça haşır neşir şu sıralar.Favorimiz Pearson Yayınları ' nın Bebek Dokun Öğren serileri.Delikli sayfalarını çevirmekten çok hoşlanıyor.

Bizim kitaplığımız salonda durur. Can için de bir kitaplığın en alt 2 rafını boşaltım. Can ' ın karton kitaplarını yerleştirdim. İstediğini alıp getiriyor. Bakıyoruz , okuyoruz.Montessori ' nin çok sıkı bir uygulayıcısı değilim ne yazık ki  ; ama çevre çocuğa uygun şekilde düzenlendiğinde potansiyelleri oldukça artıyor.

Hikaye kitaplarını da araştırıp beğendiklerimi şimdiden almaya başladım. Henüz göstermiyorum. Sayfaları buruşturup yırtıyor. Biraz daha büyümesini bekliyorum. Hikaye okumaya başlayacağımız zamanı da büyük bir heyecanla bekliyorum.

Hiç yorum yok

Son Yorumlar