Bebeğinizle Bağ Kurma ve Doğumda Yardımcı Olabilecek Pozitif CümlelerNe zamandır aradığım kağıtları sonunda tesadüf eseri buldum. Bu iki çalışma kağıdını Gebe eğitiminde vermişlerdi. Ben çok faydasını gördüm. Sizlere de yardımcı olabileceğini umarak yüklüyorum. 

İlki " Bebeğinizle Bağ Kurma " çalışması .

Mümkünse her gün burada yazanları bebeğinize en sakin , en huzur verici ses tonunuzla okuyun. Bebeğiniz sizi dinleyecektir. 
Doğmamış Çocuğun Gizli Yaşamı kitabı ile ilgili yorumlarımı paylaşmıştım bu  postta. Bu çalışma aslında tam da bu kitapta yazanların hayata geçirilmesi oluyor. ☺ Doğduğunda da aynı cümleleri söylerseniz bebeğinizin hatırladığını ve sakinleştiğini fark edeceksiniz.

Bu cümlelere kendi cümlelerinizi de ekleyerek çalışmayı daha da zenginleştirebilirsiniz.

Ben bu cümlelerden sonra bir de " Benim annem , güzel annem ... " ninnisini söylüyordum. Oğlum şu an 16 aylık , ne zaman söylesem sakinleşir.😉

İkinci kağıtta ise "Doğumda Yardımcı Olabilecek Pozitif Cümleler " yazıyor.Bu çalışmada ise doğumunuzu pozitif bir şekilde imgeleyerek vücudunuzun da doğum sırasında iç sesinizi takip etmesini sağlayacaksınız. 

" Zihin neye inanırsa beden onu takip eder." eğitimden öğrendiğim ve yaşamın her alanında geçerli olan harika bir motto 💕 İnanırsanız, bedeniniz de itaat edecektir. ❤

Ben doğum imgelemelerinin çok faydasını gördüm. Doğumumun ( her şey uygun olur ve normal doğum olursa ) çok kolay olacağını kendime sürekli tekrar ettim. Oğlumun boynunda kordon vardı. Bunu doğumun seyri açısından hiç dert etmedim örneğin, her şey de çok şükür gayet güzel ilerledi.

Pozitif imgelemeyi doğumunuz için sürekli kullanın. Nacizane tavsiyem 😊 Çok faydasını göreceğinizden eminim. ☺Sorunuz olursa lütfen yorum kısmına yazın. 


Hiç yorum yok

Son Yorumlar